Strona główna

Godziny pracy

GODZINY PRZYJĘĆ PACJENTÓW
W RAMACH NFZ:

PON.     8.00 – 12.00
WT.    14.00 – 17.00
ŚR.     14.00 – 18.00
CZW.  14.00 – 18.00

GODZINY PRZYJĘĆ PACJENTÓW PRYWATNYCH:
GODZINY ZAJĘĆ USTALANE INDYWIDUALNIE,
ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU 795-167-170


Zapisy

pod nr tel.
795-167-170

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

Zajęcia z Kinezjologii Edukacyjnej – Gimnastyka Mózgu

Co to jest kinezjologia?

Z języka greckiego "kinesis" oznacza ruch, "logos" – nauka. Jest to nauka o ruchu, o tym jak rozwija się dziecko i dorosła osoba, gdy wykorzystuje odpowiedni ruch. Kinezjologia edukacyjna zajmuje się ruchami bardzo specyficznymi, dzięki którym następuje  stymulacja  odpowiednich obszarów mózgu, czego efektem jest zwiększanie ilości połączeń nerwowych między prawą i lewą półkulą. Dzięki czemu mózg zaczyna funkcjonować jako całość. Jedną z najważniejszych osiągnięć kinezjologii jest gimnastyka mózgu…

 

Dla kogo gimnastyka mózgu ?gimnastyka mózgu

Gimnastykę mózgu  powinni stosować właściwie wszyscy.

Jednakże szczególne znaczenie ma dla osób u których  współdziałanie obu półkul mózgowych jest zakłócone lub niepełne, czyli u dyslektyków, dysortografików, dzieci nadpobudliwych mających problemy z uczeniem się i z koncentracją. Gimnastyka jest również pomocna dla osób, które są po udarach, wylewach i chcą szybciej odzyskać sprawność intelektualną.

Co daje gimnastyka mózgu?

Gimnastyka  zapewnia harmonijną współpracę między lewą i prawą półkulą mózgową. Dzięki bardzo prostym ćwiczeniom niedostatki przy współpracy obu półkul mózgowych mogą zostać szybko nadrobione, a trudności z uczeniem się zanikają. Dziecko rozwija się bardziej harmonijnie, bez zahamowań i niepotrzebnych stresów. Pojawiają się lepsze wyniki w nauce. A dziecko jest radośniejsze.